- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. septembra 2015

Redakčný vestník – september 2015

Nelegálna migrácia sa stala pálčivou témou týchto dní, čo sa prejavuje i v našom mediálnom priestore. Prezentované názory sa rôznia, trieštia i vyhrocujú. Stretávame sa s vecnými komentármi, viac či menej hodnotnými analýzami a úvahami, ale najmä s lavínou tendenčných správ a útokov na city, a to bez hlbšieho hodnotového ukotvenia.
Patrick Buchanan v knihe Smrť Západu píše, že sme hodili cez palubu mravný kompas a plávame bez jasného cieľa. Znamená to, že sme stratili orientáciu. Nemáme, resp. odmietame kritériá, ktoré by nám umožnili robiť dlhodobo konzistentné rozhodnutia na celospoločenskej, celoštátnej i celoeurópskej úrovni... Kam to spejeme?!
PriestorNet publikoval na danú tému zatiaľ dva príspevky (ďalšie pripravujeme).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.