- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

20. marca 2016

Slovo na nedeľu (8)

Ak máte príležitosť vykonať niečo dobré, urobte to hneď a veľkodušne.
(Svätý František Saleský)
Áno, pomôžem ti. Ale až zajtra, dnes nemám čas. Dnes sa mi nechce, pretože idem pozerať televíziu, alebo si chcem zájsť na pohár piva, prípadne chcem si len tak oddýchnuť a nič nerobiť.
Skutočne, často hovoríme – nemám čas. Nemáme čas na priateľov, na svoju rodinu. Nemáme čas pomáhať. Nemáme čas niekoho si vypočuť, poradiť... Samozrejme, nie každý je takýto. Verím, že väčšina je ochotná kedykoľvek pomôcť. Urobiť všetko, čo je v ľudských silách.

Len aby som ti pomohol a uľahčil tvoju neľahkú situáciu. A nič za to nechcem! Robím to len z lásky k tebe. Verím, že keď ja budem potrebovať tvoju pomoc, pomôžeš mi. Dobré sa naozaj dobrým vracia. Kto je veľkodušný, taký istý ku nemu bude aj Pán!
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (7)
::

PriestorNet patrí ľuďom súcim na slovo, rozhľadeným a kultivovaným...
Staňte sa jeho priaznivcom: podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.