- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

17. apríla 2016

Slovo na nedeľu (12)

Boh nehľadá odvážnych ľudí, hľadá ľudí, ktorým by mohol dodať odvahu.
(Pavel Kosorin)
Ako často sa cítime slabí, bojazliví a neschopní. Život nám uniká medzi prsty a myslíme si, že ničoho nie sme schopní. Nemáme žiadnu odvahu, aby sa do niečoho väčšieho pustili. Každé svoje úsilie zaženieme otázkou: Dokážem to?
Neveríme si. Podliehame presvedčeniu, že naše schopnosti sú malé, nedostačujúce. V kútiku duše závidíme všetkým, ktorí sú opakom nás. Majú odvahu a odvážne sa vrhajú do rôznych životných situácií.

Je tomu naozaj tak? Prečo si myslíme, že iba odvaha je potrebná na niečo veľké? Prečo si myslíme, že pred Bohom sme malí a slabí? Pán Boh miluje všetkých. Ale najmilšími sú mu tí, ktorým môže pomôcť. Tí, ktorí sa chvejú ako plameň sviečky. Takým – jednoduchým a maličkým, Boh vždy pomáha. A Pánova pomoc, to je tá najväčšia istota, ktorou môžeme oplývať.
Môžeme si to ešte raz zhrnúť: Boh nás miluje všetkých – a nám, slabým a neodvážnym, poskytuje svoju útechu a pomoc.
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (11)
::

PriestorNet patrí ľuďom súcim na slovo, rozhľadeným a kultivovaným...
Staňte sa jeho priaznivcom: podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.