- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7. augusta 2016

Slovo na nedeľu (28)

Hovorili, že sú múdri, a stali sa hlupákmi.
(Rim 1, 22)
Každý z nás musí dobre vážiť všetky svoje slová. Nedá sa len tak pochabo vypúšťať slová zo svojich úst a myslieť si: môžem si povedať, čo chcem. Takisto si nemôžeme dovoliť rozprávať o tom, čomu veľmi nerozumieme. Netreba sa robiť múdrym.
Človek si musí uvedomiť, že nie všetko pozná, nie o všetkom môže poúčať. Ten, kto si myslí, že na všetko pozná odpoveď a pritom rozpráva nezmysly, stáva sa tým, nad ktorým sa ľudia smejú. Možno nie priamo do očí, ale myslia si o dotyčnom svoje... Neskôr takýto človek dostáva nálepku – hlupák. Áno, stáva sa hlupákom.

Namiesto uznania a „slávy“ – pád na samé dno. Apoštol Pavol to presne pomenoval: mysleli si, že sú múdri a stali sa hlupákmi... Pavlove slová sú mimoriadne silné. A platia tak ako vtedy aj dnes. Aj potom, v budúcnosti...
V každej dobe sa nájdu takí, ktorí o sebe budú rozchyrovať, akí sú rozumní a múdri. Ich tvrdenie nie je ničím potvrdené. Múdri sú iba pre seba. Pre svoju egoistickú nadutosť. Ostatným sú na posmech. Právom sú nazývaní – hlupákmi.
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (27)
::

PriestorNet patrí ľuďom súcim na slovo, rozhľadeným a kultivovaným...
Staňte sa jeho priaznivcom: podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.