- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. novembra 2016

Slovo na nedeľu (41)

Nesúďte podľa zdania, ale súďte spravodlivo.
(Jn 7, 24)
Zdanie klame. Tak hovorí stará múdrosť. Vyslovíme súd iba podľa povrchného zoznámenia sa s faktami. Ešte horší je ten prípad, keď na náš súd stačí iba názor niekoho iného, kým sa dáme ovplyvniť. A ani si neuvedomíme, ako môžeme niekomu ublížiť. 
Pretože vypovedané slová už nevrátime späť. Ani náš zlý súd už neovplyvníme. Bude žiť svojím vlastným životom. Roznesie sa po svete a bude ubližovať stále viac a viac.

Ak budeme naše nešťastné slová chcieť opraviť, bude nás to stáť veľmi veľa úsilia. A kladný výsledok sa už nemusí dostaviť... Ublížili sme. Hoci možno nechtiac. Ale čo na tom iným bude záležať? Neurobme dva razy tú istú chybu. Vyhnime sa unáhleným rozhodnutiam! Súďme vždy spravodlivo! Nikomu neubližujme neuváženými slovami.
Môže sa nám stať, že aj my sa staneme terčom takého neuváženého súdu. Ako potom zareagujeme?
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (40)
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.