- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

20. decembra 2016

Koncert v Radave

Veľký potlesk zožal najmladší účinkujúci
Obec Radava  a občianske združenie „Za krajšiu Radavu“ usporiadali už tradičný predvianočný koncert
Koncerty s vianočnou tematikou sú nepochybne vrcholom celoročnej  činnosti  občianskeho združenia Za krajšiu Radavu – pod „taktovkou“ Martina Vreštiaka, za účinnej spolupráce obce, ktorá sa vždy, so starostom Mariánom Chrenkom, podieľa organizačne na uskutočnení tohto koncertu. 
Nebolo tomu inak ani teraz a aj tohoročného sa zúčastnili vzácni hostia, ktorí popri profesionalite účinkujúcich vždy zvýraznia význam podujatia a pri každej takejto príležitosti radi zavítajú do tejto malebnej slovenskej obce.

Po vystúpení domáceho súboru Radavanka s piesňou Vianočná glória sa hneď na úvod ujala slova Katarína Melišková, aby privítala vzácnych hostí, ktorými boli: Jozef Makúch – guvernér Národnej banky Slovenska, biskup František Rábek – ordinár ozbrojených síl SR, František Bartoš – biskupský vikár Ministerstva vnútra SR, Ladislav Marenčák – podpredseda Nitrianskeho samosprávneho kraja a starostovia obcí z Úľan nad Žitavou, Mojzesova, Dolného Ohaja, Trávnice a Lipovej. Mimochodom, ak zalistujeme v knihe návštev, nájdeme tam aj meno podpredsedu vlády Slovenskej republiky a súčasného ministra financií Petra Kažimíra.
Zaujalo aj sólo v hre na saxofón
Na koncerte účinkovali učitelia a žiaci základnej umeleckej školy v Zlatých Moravciach. Koncert sa konal v kostole svätého Cyrila a Metoda a ako vždy na jeho uskutočnenie v tomto svätostánku dal súhlas miestny farár Imrich Kováč.
Záverečné slovo patrilo predsedovi občianskeho združenia Martinovi Vreštiakovi a biskupovi Františkovi Rábekovi, ktorý pri tejto príležitosti požehnal všetkých účastníkov vydareného podujatia. Po skončení koncertu sa konala v sále miestneho kultúrneho domu slávnostná recepcia.

Text: Milan Kupecký
Snímky: Marián Manduch

Radavanka

Záber do hľadiska

Účinkujúci zo Zlatých Moraviec

Riaditeľ ZŠ v Mojzesove predstavuje Martina Vreštiaka

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.