- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. februára 2017

Slovo na nedeľu (54)

Včasráno, hneď na úsvite, vstal a vyšiel von. Utiahol sa na pusté miesto a tam sa modlil.
(Mk 1, 35)
Začínal deň modlitbou. Potreboval sa „porozprávať“ so svojím Otcom. Nás naučil iba jednu jedinú modlitbu – Otčenáš. Zaiste ich vedel viac. Prečo nám ich viacej nezanechal? Určite to boli Jeho bytostne súkromné rozhovory. Možno sa Otcovi aj posťažoval za takú ťažkú úlohu, ktorou ho poveril.
Ako človek potreboval radu, povzbudenie. Veď sa stretával s nepochopením, prenasledovaním. Išlo mu vždy o život. Ale On sa nebál. Uzdravoval, vyháňal zlých duchov, kázal, vysvetľoval Zákon. Učil Dvanástich, prinášal radostnú zvesť medzi zástupy, ktoré išli za ním. Za Pastierom. Za Svetlom.

Ten, kto chce niečo väčšie cez deň stihnúť, musí vstať zavčasu. V posteli sa nedajú urobiť veľké veci. Žiadne leňošenie a ničnerobenie, ale tvrdá práca a opäť práca. No potrebujeme si aj oddýchnuť. Utiahnuť sa niekde do samoty a pomodliť sa. Poďakovať sa Bohu za včerajšok a poprosiť o dobrý dnešok. Opýtať sa na cestu. Aby bola správna a aby viedla k jednému jedinému cieľu. K nášmu Pánovi...
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (53)
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.