- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. mája 2017

O šoférovaní

Milan Kupecký
(Minihumoreska)
Existuje desatoro prikázaní u veriacich. Rôzne politické strany majú viacero bodov programu. Avšak aj pri riadení auta existuje niečo také, isté pravidlá, ktoré by mal vodič dodržiavať počas jazdy. Pretože dopravnými predpismi sa vodiči riadia a ich porušovaním riadia – chodcov!
Nuž teda, čo by mal vedieť každý vodič? Každý vodič by mal okrem vozidla vedieť ovládať aj seba, hlavne svoje nervy. Jazdiť by mal tak, aby sa nedostal do kolízie, najmä so šéfom. Neodporúča sa mu ísť bezhlavo do kopca, inými slovami, kritizovať svojho nadriadeného. Podobne v prípade mávania: treba byť opatrný a dbať na to, aby si ho niekto druhý nevysvetľoval ako hrozenie. 

Vodič by nemal strácať duchaprítomnosť v žiadnej situácii.  A to nielen v neprehľadnej, akou je napríklad cestná kontrola, ale i vtedy, keď sa na pracovisku práve skladá na obligátnu fľašu koňaku. Vtedy pozor ma zvukové znamenie, ktoré zakazuje vytrúbiť celý obsah fľaše!
Vodičovi sa ďalej zakazuje parkovanie v krčme. A to sa netýka iba najnižšej cenovej skupiny. Pozor tiež na chodcov! Treba si uvedomiť, že aj my sa nimi stávame, hneď ako opustíme vlastné vozidlo.
Milan Kupecký
::
Rozhovor s autorom: Humor ma drží nad vodou

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.