- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7. mája 2017

Slovo na nedeľu (66)

Odpovedal im Ježiš: „Lekára nepotrebujú zdraví, ale chorí.“
(Lk 5, 31)
Počúvať slová nášho Pána a žiť podľa nich. Ježiš vedel, že ľudia každej doby potrebujú duchovné „nasýtenie“, pretože duša každého z nás túži po láske a spravodlivosti.
Ježiš venoval maximum svojho úsilia na to, aby sa zoznamoval s hriešnikmi a dodal im vnútornú silu. Nerozdeľoval, ale spájal. Nikým nepohrdol, všetci mu boli milí a zaujímaví. Každého si vážil, každý jeden hriešnik bol v Jeho očiach tým, pre ktorého prišiel na tento svet.

Mnohí si myslíme – my nepotrebujeme, aby nás niekto poúčal, riadil, usmerňoval... Sme presvedčení, že náš spôsob života – Ježiš odsunutý na okraj záujmu – je  najsprávnejší. Omyl! Fatálny omyl, ktorého sa dopúšťame. Všetci sme chorí. Všetci sme hriešni. Ježišova prítomnosť v našom živote je nenahraditeľná a nedocenená.
Našťastie, Pán je trpezlivý a čaká na naše pozvanie. Nevytýka a nevyčíta. Nehaní a nediriguje. Je pokorný a tichý. Dobrosrdečný a láskavý. Milostivý a milosrdný... ako Boží Syn!
Robert Hakala
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (65)
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.