- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

15. októbra 2017

Slovo na nedeľu (89)

To som ja, nebojte sa!
(Jn 5, 20)
Človek je tvor bojazlivý. Vyplýva to zo životných skúseností, ktoré sa formovali počas jeho vývoja. Má v sebe zakódované posolstvo – byť opatrný, neveriť nikomu, alebo len niekomu.
Bojíme sa najmä o vlastný život. Máme strach. Taký istý strach zažili aj učeníci, ktorí sprevádzali Pána Ježiša. Či sa už nachádzali na loďke alebo na nejakom inom mieste. Ježišove slová „nebojte sa!“ patrili im, ale patria aj nám.

Nemáme sa báť. Nemusíme byť ustarostení. Pán Ježiš nám hovorí: Nebojte sa! Keď sa budete držať mojich slov, budete neustále pod mojou ochranou. Nezabudnem na vás a neustále vás budem chrániť!
To je posolstvo nášho Pána, ktoré je platné – a bude platiť stále. Na veky vekov!
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (88)
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.