- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. októbra 2017

Slovo na nedeľu (88)

Kto zachová moje slovo, neuvidí smrť naveky.
(Jn 8, 51)
Som si vedomý toho, že pred smrťou máme každý rešpekt. Nikto voči nej nie je ľahostajný, aj keď to možno nedá na sebe poznať.
Mnoho je takých, ktorí sa smrti boja. Majú strach z toho, čo môžu po prechode do iného „sveta“ očakávať. Iní ju zasa považujú za konečné riešenie a tým aj uzavretie životnej dráhy, na konci ktorej už nie je „nič“. My kresťania vieme, že smrťou sa končí náš pozemský život, ale nie je to trvalý stav. 

Zmŕtvychvstanie nášho Pána nám dalo nádej – istotu, že smrťou sa niečo končí a niečo sa začína. Končíme život pozemský, začíname žiť v spoločnosti Pána a všetkých, ktorí uverili v Jeho slová.
Pánova cesta je cestou do raja. Tam sa môžeme dostať a prežívať naše ďalšie jestvovanie. Smrť potom už nie je žiadnym strašiakom, veľkou bolesťou, ale je to prirodzený odchod na ďalšiu cestu. Cestu, ktorá sa končí v Pánovej prítomnosti.
::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (87)
::

Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

3 komentáre:

 1. Anonymný8.10.17

  Idea vyslovená v príhovore - život po živote. je palivom v motore zvanom náboženstvá. Len blázon by ju neprijal, aj keď je nepravdivá.

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Vyplýva mi z toho, že ateizmus je bláznovstvom.

   Odstrániť
 2. Anonymný8.10.17

  Tú druhú vetu vyslovil na moju adresu môj nábožensky veriaci kolega, keď som odmietol hypotézu života po živote. Že by od našej náboženskej viery závisel náš posmrtný stav? Pochybujem. To by sme potom mali rôzne posmrtné stavy podľa rôznych náboženstiev. Ak by to tak bolo, tak by museli pôsobiť prírodné zákony rôzne, podľa náboženstiev a páčilo by sa to aj mne, hlavne ten pobyt v nebi.

  OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.