- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

24. júna 2018

Slovo na nedeľu (124)


A Božie slovo sa šírilo a rozmáhalo.
(Sk 12, 24)
Dobro sa vždy presadí. Táto myšlienka mi prichodí na um, keď som si prečítal uvedenú vetu zo Skutkov apoštolov. Skutočne, história nám dáva za pravdu. Dobré sa nemôže zadusiť, umlčať. Dobré si nájde cestu a presadí sa. Je nezničiteľné. Rozvíja sa a preniká čoraz viac medzi ľudí.
Dobré slovo a dobré skutky sa šíria lavínovite. Niekedy sa nám môže zdať, že vo svete je viac zla, nenávisti a dobré sa akosi vytratilo. Nie je to celkom pravda. Dobré je medzi nami, hoci sa veľmi nevytŕča. Nepúta na seba priveľkú pozornosť. Je skromné a tiché. 

Aj Božie slovo postupne naberalo na sile a menilo ľudí. Nezadržateľne sa šírilo po celej krajine, postupne prechádzalo do Európy. Neskôr do celého sveta. Nedalo sa zastaviť. Nebolo tej sily, ktorá by ho umlčala. Nezapadlo do zabudnutia. Neosirelo.
Božie slovo je živé. Nikdy nezahynie. Nezanikne. Bude sa rozvíjať. A bude stále medzi nami!

::
Predchádzajúce: Slovo na nedeľu (123)
::
Vážený čitateľ,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.