- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. júla 2018

Z návštevy Levoče


Levoča pôsobí pokojným dojmom, akoby sa tu zastavil čas. Návštevník sa díva s pokorou na mesto, ktoré sa preslávilo okrem iného oltárom majstra Pavla...

Stretol som sa však aj s ľahostajnosťou. Do tohto pútnického mesta chodia tisíce veriacich, mnohí využívajú prostriedky verejnej hromadnej dopravy. Ak pútnik nezanedbá pitný režim, tak má smolu. Na autobusovom nástupisku je síce verejné WC, ale pre cestujúcich je akousi zakliatou krajinou – zamknutou – a zohnať kľúč nemožné... Takáto maličkosť môže dokonale pokaziť duchovný zážitok. 
A tak sa natíska hamletovská otázka: Piť, či nepiť?


Pripravil: Vlado Javorský
::
Odporúčané:

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.