- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

6. januára 2019

Nedeľné slovo (1)


Zjavenie svetla
Sviatok Zjavenia Pána je druhým vrcholom Vianoc. Vianočné obdobie je pomerne krátke, ale o to krajšie a bohatšie. Narodenie a Zjavenie: tajomstvo naplnené nádejou, radosťou, pozitívnym očakávaním.
Traja králi šli vytrvalo za hviezdou, a tá ich priviedla k cieľu. Šli cestou rozumnej viery. Pretože pravá viera nie je slepá, tak ako nie je slepá pravá láska.

V temnote sveta zažiarilo svetlo, aby sme nemuseli tápať a blúdiť. O tom vypovedajú vianočné sviatky. Mystérium viery!
Každý človek dostáva znamenia, každý má hviezdu, ktorú by mal zbadať a sledovať, aby vedel, kadiaľ ísť. Vianočné svetlo nás vedie ku Kristovi, ktorý je tým najväčším svetlom sveta.

::
Ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.