- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. januára 2020

Nedeľné slovo (53)


Posväcujme svoj čas
Stáva sa, že nás prekvapí, zaskočí nejaká správa alebo udalosť. Prekvapeniam, ani nepríjemným, sa nedá celkom vyhnúť. Ale môžeme sa na problémy pripraviť.
Ako sa vraví: ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku. Alebo inak: šťastie praje pripraveným. Predkovia nám odovzdávajú skúsenosť generácií. Držíme sa toho, alebo sa stále na niečo vyhovárame?

Všetko má svoj čas. Múdri ľudia radia, aby sme v ťažkostiach mysleli na útechu a v šťastných časoch zbierali sily na skúšky, ktoré skôr či neskôr prídu. Posväťme takto už dnešok. Viem, je to ťažké, ale o to sladšie sú plody takéhoto úsilia.
Do nového roka by sme mali vstúpiť s predsavzatím, že si budeme vážiť každú chvíľu, ktorá nám bude daná, a že talenty, ktoré sme dostali, využijeme čo najlepšie.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (52)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.