- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. januára 2020

Nedeľné slovo (56)


Kto hľadá, nájde
Komu sa dá veriť? Na koho sa môžeme spoľahnúť? Na koho sa môžeme s dôverou obrátiť? Veď svet je plný klamstva a pretvárky! Aspoň sa to tak niekedy javí.
A predsa veríme, dúfame, milujeme... alebo sa o to prinajmenšom pokúšame, lebo cítime, že je to potrebné a dôležité. Nechceme sa oddávať pesimizmu.

Kto hľadá, nájde. Ide však tiež o to, čo a koho hľadáme, kam smerujeme a kde nechávame svoje srdce. Ľudová múdrosť hovorí: aký šiel, takého stretol. Alebo tiež: vrana k vrane sadá.
Ak budeme hľadať dobro, nájdeme ho. Ak budeme hľadať pravdu, možno ju nenájdeme celú, ale aspoň sa k nej priblížime... Pravosť cesty vie človeku zaručiť iba Ježiš Kristus. On je cesta, pravda a život. On je cesta do nebeského kráľovstva.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (55)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.