- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

9. februára 2020

Nedeľné slovo (58)

Rozličné cesty
Raz za čas sa to stane každému: stretne sa s nepochopením, nezáujmom, odmietnutím. Je to bolestné, ale prirodzené. V živote to jednoducho tak chodí, názory a záujmy ľudí sa rôznia a niekedy idú proti sebe. Nebolo by však dobré, keby sme sa tým dali paralyzovať.
Nesmieme očakávať, že nás každý prijme, pochopí, ocení. Nedá sa každému vyhovieť a ani sa o to nemáme za každú cenu usilovať. Ľudia sú rôzni, ako aj ich postoje a priority.

Benedikt XVI. hovorí, že kresťanstvo nie je psychoterapia ani akési „wellness“ na zabezpečenie dobrého pocitu. Vo svete pôsobia ničivé sily s ohrozeniami a bludnými cestami, preto treba rátať s odporom. A dodáva: „Ak by som sa stretal len so súhlasom, musel by som sa pýtať, či hlásam celé evanjelium.“
Aj Ježiš mal nepriateľov. Vieme predsa, že zloduchovia neznesú pravdu. Obsahom dejín je boj dobra a zla. Každý človek, každý z nás je účastníkom tohto zápasu. Na každom z nás záleží. Záleží na mne i na človeku, ktorého dnes stretnem.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (57)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.