- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

16. februára 2020

Nedeľné slovo (59)


Znovuzrodenie
V chorobe najlepšie oceníme hodnotu zdravia. V chorobe vidíme všeličo inak – a vlastne lepšie, náš hodnotový rebríček sa mení, napráva, začína nám viac záležať na tom, čo je trváce a dôležité z hľadiska večnosti.
Všetko sa môže obrátiť na dobré. Len netreba strácať nádej. Ťažkosti môžu byť zdrojom nápravy a zmeny k lepšiemu. Kríž nás vedie k pokore a pravde.

Niekoľkokrát som bol svedkom premeny človeka v chorobe – telesne síce upadal, no duchovne rástol, zmenil svoj postoj k životu, usporiadal si vzťahy a záležitosti, obrátil sa k Bohu.
V každej kríze je skrytá možnosť obnovy. Aj keď telo nevládze, duch pretvára. Božie riadenie drží tento svet. Dôverujme Bohu a jeho milosrdenstvu, otvorme sa pôsobeniu jeho milosti a dajme sa pretvoriť!

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (58)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.