- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

2. apríla 2020

Slávny koronavírus

Andrej Mišanek

Ten slávny koronavírus nám jasne odhalil, že ľuďom už veľmi na viere nezáleží a tobôž nie na Cirkvi. Asi by sme mali poriadne hlboko vstúpiť do seba.
Podstata ľudskej hriešnosti a pýchy zrejme nie je v tom, že by sme nedokázali priznať svoje zlo, na to sme niekedy až chorobne hrdí, ale v tom, že si nevieme priznať vlastnú slabosť, neschopnosť a nedostatočnosť. O tom je príbeh Adama a jeho potomkov.
Tento fakt nerealistickej hrdosti, pýchy a nepriznania si vlastných nedostatkov a chýb sa týka takisto veriacich i neveriacich, aj ideológií, koncepcií a rituálov, ktoré ľudia vymýšľajú, presadzujú a za každú cenu bránia a obhajujú. Nielen Sokrates a Kristus, ale aj mnohí iní boli popravení za to, že si dovolili povedať túto jasnú a nepopierateľnú pravdu.
Ešte raz teda opakujem: Dúfajme a verme, ale zbytočne iných nehnevajme. Buďme si istí aj sebaistí, ale nenanucujme druhým svoje vraj originálne „drísty“.
KYRIE ELEISON!  PANE, ZMILUJ SA! 
Vlado Gregor

1 komentár:

  1. Ľuďom začne záležať na viere a na Cirkvi asi až potom, keď bude zle.
    (Je možné, že zle bude skôr, než si myslíme.)

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.