- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. júna 2020

Nedeľné slovo (77)


Zlatá cesta
Všetkého veľa škodí – aj veľa roboty či povinností, priveľa jedla, samoty aj družnosti, a v neposlednom rade priveľa peňazí, hlavne ak ide o peniaze získané nečestným spôsobom.
Záleží na miere a primeranosti, pretože hádam všetko na tomto svete sa môže zvrhnúť. Napríklad nevhodne prejavovaná a zle nasmerovaná láska k dieťaťu mu skôr ublíži; hoci sa žiada povedať, že v takom prípade vlastne už ani nejde o lásku, ale o jej karikatúru.

Zlatá cesta, vedúca k vyváženosti, zohľadňuje rozum i cit, zapája poznanie i vôľu – ale nie svojvôľu, pretože tá vedie do priepasti.
Myslím, že človeku je nemožné udržať sa na dobrej ceste bez Božej pomoci. Cirkev to učí ako pravdu viery: Božia milosť je na spásu potrebná.

::
Predchádzajúce: Nedeľné slovo (76)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.