- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

25. októbra 2020

Nedeľné slovo (95)

 

Kresťan v menšine

Je príjemné a pohodlné byť súčasťou väčšiny, alebo byť na strane víťazov. Ale nie vždy sa to dá, pokiaľ nechceme zradiť svoje svedomie a presvedčenie. Prispôsobovanie sa okoliu má svoje prirodzené hranice.

Kresťan musí aj v dnešnej dobe rátať s tým, že bude v menšine. Bude nepochopený, odstrkovaný, utláčaný...


Ak kresťan verejne vyzná svoju vieru a bude aj podľa nej žiť, dostane sa neraz do sporu s okolím. Pretože kresťanstvo je cesta proti prúdu, proti záujmom tohto sveta.

Napriek tomu je Kristova cesta cestou víťazstva. Lebo o víťazstve a pravde nerozhoduje mienka sveta, ale Boh, ktorý je nad všetkým. Takto o tom hovorí Sväté písmo (Mk 8, 38): „Kto sa bude hanbiť za mňa a za moje slová pred týmto cudzoložným a hriešnym pokolením, za toho sa bude hanbiť aj Syn človeka, keď príde v sláve svojho Otca so svätými anjelmi.“

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (94)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.