- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. novembra 2020

Nedeľné slovo (96)

 

Svätosť

Sviatok všetkých svätých nám pripomína hlavnú životnú úlohu – dosiahnuť svätosť. Rôznymi spôsobmi, každý podľa svojich talentov, dosiahnuť jedno: dosiahnuť stav, v ktorom sa naša vôľa zjednotí s vôľou Všemohúceho.

Svätosť nepatrí, nesmie patriť minulosti. Žiada sa v každej dobe a na každom mieste. Poznať ju po ovocí. Plodí pokoj, porozumenie, odpustenie. Čerpá z viery, nádeje a lásky a zároveň tieto božské čnosti šíri medzi ľuďmi.


Pozrime sa na svätcov ako na nasledovaniahodné príklady. Vezmime si z ich sviatku povzbudenie a vznešenú túžbu nasledovať Krista.

Rád čítam životopisné knihy o svätých. Sú zdrojom poučenia a povzbudenia. Často sú to prekvapujúce životné príbehy, vôbec nie jednotvárne, plné zvratov a dramatických okamihov, ale vždy s dobrým koncom.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (95)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.