- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

13. decembra 2020

Nedeľné slovo (102)

 

Predvianočný čas

Trinásty december je tradične v našom kalendári dňom svätej Lucie – panny a mučenice. Je to dátum spojený s predvianočným časom a očakávaním mystéria narodenia Pána.

Tajomstvo adventného očakávania a tajomstvo vianočného príchodu – vskutku radostný prvok našej kresťanskej viery.


Možno však povedať, že každé obdobie roka má svoje čaro i tajomstvo. Záleží na tom, či to vnímame a prijímame, či sme pripravení a ochotní vidieť plynúci čas ako súčasť Božieho plánu, ako súčasť čohosi veľkého, dejinného, ale aj nadčasového.

Ide o to: posväcovať svoj život a nedať sa zväzovať termínmi a požiadavkami sveta, nájsť si čas na seba, na blízkych, na modlitbu; hľadať predovšetkým Božie kráľovstvo, ostatné nám bude pridané.

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (101)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.