- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

28. marca 2021

Nedeľné slovo (117)

 

Sila lásky

Podľa Starého zákona sa láska svojou silou vyrovná smrti. Nový zákon prináša Ježišovo posolstvo – učí, že láska je mocnejšia ako smrť!

Láska sa teda smrti nielen vyrovná, ona nad ňou víťazí. Na to však nestačí láska čisto ľudská. Preto nám treba dúfať v Božie milosrdenstvo – v súlade s krédom, ktoré sme prijali a ktoré vyznávame.


Ako kresťania veríme, že Boh je všemohúci a spravodlivý, no zároveň milosrdný a láskavý, trpezlivý a odpúšťajúci. Je naším Otcom a my sme jeho deťmi. Svet bol vytvorený na princípe lásky. Inak by vôbec nebol. Dobro znamená plnosť a život, život v plnosti.

Blahoslavená Alfonza Mária Eppingerová povedala: „Nikdy neprestávajte prosiť o lásku k Ježišovi. Keby sme mali aj všetku dokonalosť, bez lásky by nám táto dokonalosť neosožila.“

 

Ján Maršálek

::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (116)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.