- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. septembra 2021

Nedeľné slovo (140)

 

Proti prúdu

Ľahšie je rúcať ako budovať. A predsa máme mnoho staviteľov, v doslovnom i obraznom zmysle. Ľahšie je ísť s ostatnými po prúde. A predsa je stále dosť tých, ktorí idú proti prúdu, idú za cieľom, ktorý považujú za správny, idú tak, ako im káže ich svedomie a presvedčenie.

Vo svete zjavne pôsobí sila, ktorá dokáže človeka nadchnúť, očistiť a pozdvihnúť – pozitívna sila vychádzajúca z lásky ako základného princípu existencie.

Áno, dobro si žiada aktívny prístup, aj námahu a bolesť, ale to všetko človeka dvíha k svätosti.

Nám predsa nejde o pohodlie, ide nám o plnosť života. Napokon, práve v činorodosti, myslím, má semienko šťastia živnú pôdu. Staré osvedčené pravidlo hovorí: modli sa a pracuj.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (139)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.