- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

15. mája 2022

Nedeľné slovo (172)

 

Poklad Písma

Sväté písmo nemôžeme brať ako obyčajnú knihu, nie je to len akási zbierka textov a príbehov, ktoré už poznáme, alebo ktoré ani poznať nepotrebujeme.

Biblia sa odôvodnene nazýva Knihou kníh, veď prináša živé posolstvo – Božie slovo. V Biblii máme nevyčerpateľný prameň poučenia, poznania a múdrosti.


V Biblii máme poklad, ktorý nie vždy vieme doceniť. Keď mám povedať za seba, dostával som sa k tomuto pokladu postupne, dosť dlho mi trvalo, kým som si uvedomil jeho cenu.

Každodenné čítanie Písma posväcuje náš čas a dáva mu duchovný rámec. A nezáleží ani tak na množstve prečítaného, ako skôr na zodpovednom prístupe a úcte k posvätnému textu, aby nám čítanie bolo na osoh, aby nás upevnilo vo viere.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (171)

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.