- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

19. júna 2022

Nedeľné slovo (177)

 

Trojité lano

Sú dni, keď na nás akosi všetko padá, nedarí sa nám, cítime sa nedobre, sme ubolení. Kto by to nepoznal? Ak môžem spomenúť osobnú skúsenosť, človek niekedy až zavadzia sám sebe.

Takéto stavy neútechy, či nedajbože depresie, treba hádam len trpezlivo prečkať. A ak to nie je nutné, nerobiť vtedy vážne rozhodnutia, ale držať sa svojich overených pravidiel a zásad, pridŕžať sa predchádzajúcich rozhodnutí.


Vieme, že zmena k lepšiemu skôr či neskôr príde. Máme predsa vieru a nádej. Kresťan sa vždy má o čo a o koho oprieť. Kresťan nikdy nie je úplne opustený – je s ním Kristus.

Jezuita Gabriel Heveneši múdro napísal: „Pripútaj sa k Bohu vierou, nádejou a láskou. To trojité lano sa nikdy nepretrhne.“

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (176).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.