- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

17. júla 2022

Nedeľné slovo (181)

 

Odmena a trest

Jedným z určujúcich faktorov nášho života sú vzťahy: vzťah k sebe, k druhým ľuďom, k Bohu. Investícia v tejto oblasti sa vždy vráti, v súlade s príslovím: ako sa do hory volá, tak sa z hory ozýva.

Je však pravdou, že nie vždy sa dočkáme primeranej alebo očakávanej ozveny. Keď ide o vzťah k iným ľuďom, ohlasy a reakcie bývajú rôzne, ľudia reagujú podľa svojej povahy, vnútorného nastavenia, podľa svojich daností.

Nie každý zareaguje podľa našich predstáv, s tým treba rátať – napokon, niekedy prekvapíme aj sami seba. Ani vo vzťahu k Bohu nemôžeme očakávať, že všetko pôjde v našej línii, v línii našich očakávaní, prosieb či požiadaviek.

Napriek tomu sa bez vzťahov nezaobídeme a z hľadiska večnosti vskutku platí spravodlivosť – dobro bude odmenené a zlo potrestané.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (180).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.