- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

29. septembra 2022

Nad mapou

(Satirikon Vlada Mešára)


 

Vlado Mešár (narodený 15. januára 1956 v Poprade) promoval  na Elektrotechnickej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave (dnes Slovenská technická univerzita) so špecializáciou elektronické počítače. Počítačom sa venoval profesionálne ako IT špecialista na operačné systémy a počítačové spracovanie obrazu. Exaktné myslenie, potrebné v profesionálnom živote, vyvažuje aktívnym záujmom o výtvarné umenie, sochárstvo a architektúru, najmä karikatúra sa stala jeho vášňou. Prvú karikatúru publikoval v roku 1983, odvtedy jeho kresby vyšli v mnohých novinách a časopisoch, niektoré z nich boli vystavené na kolektívnych výstavách v Prešove, Brezne, Bratislave, Prahe a Bukurešti. Získal viaceré ocenenia na medzinárodných súťažiach kresleného humoru a satiry. V súčasnosti  uverejňuje najmä v humoristicko-satirickom mesačníku Bumerang, ktorý vychádza ako príloha denníka Šport.

::

Z tvorby autora:

Protivojnová

Sme za život!

Advent


::

Vážený návštevník,
ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
podrobnejšie informácie.


::

Kreslený komentár ku kresbe Vlada Mešára (reaguje Andrej Mišanek)


2 komentáre:

  1. Anonymný30.9.22

    Pán Mešár! Vyhľadajte si prosím HUMORIKON.SK, možno nájdete novú inšpiráciu...Politická satira, to nám chýba! Milan Kupecký

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Kto má veľa, chce ešte viac... Zvyčajne áno, platí to v prípade jednotlivcov i národov či štátov.
    Kto má veľa, chce ešte viac. A je v podstate jedno, či sa pritom dívame na mapu Ruska alebo USA.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.