- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

5. októbra 2022

Slovensko na prvom mieste (2)

 

Sme kritickí, nespokojní, sťažujeme sa. Nedôverujeme vláde ani parlamentu, mnohí ani polícii a súdnictvu. Rozčuľujú nás neporiadky, rôzne kauzy a podozrenia, sme sklamaní z rečí a ešte viac z konania politikov, obávame sa drahoty a nedostatku. Chceme zmenu. Je to pochopiteľné a v mnohom oprávnené, ale pozor, aby sme – ako sa hovorí – nevyliali so špinavou vodou aj dieťa.

Mali by sme rozlišovať. Niečo iné je režim a niečo iné štát. Ani zlyhanie politikov, ani prípadné zlyhanie štátneho orgánu nie je zlyhaním štátu. Nech je dnes ktokoľvek ústavným činiteľom, neznamená to, že by sme si nemali vážiť napríklad úrad prezidenta.

Štát je viac ako režim, národ je viac ako nejaký spolok a národnoštátny záujem musí byť postavený vyššie ako záujmy lobistických skupín či politických strán. Riadenie štátu preto nemôže byť prenechané aktivistickej skupinke, ktorá ide proti vôli väčšiny, proti kultúre a identite národného spoločenstva.

Buďme kritickí, žiadajme nápravu, prispejme k nej svojím dielom, ale nehaňme Slovensko, neriskujme stratu štátnosti, neslúžme cudzím. Nech je Slovensko na prvom mieste!

 

Ján Maršálek


::

Súvisiaci článok: Slovensko na prvom mieste.


::

Prosíme, nebuďte ľahostajní.
Postavte sa za pravdu, vyjadrite svoj názor – napríklad formou komentára pod článkom.

Ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície, prihláste sa
na odber e-mailového mesačníka: podrobnejšie informácie.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.