- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

15. januára 2023

Nedeľné slovo (202)

 

Základný zákon

Kto zakúsil, ten vie, akú silu má odpustenie. Odpustiť znamená oslobodiť aj oslobodiť sa – dať, prijať, zvíťaziť. Naproti tomu neodpustenie je vlastne zotrvávanie v hriechu, teda zotrvávanie v nešťastnom otroctve.

Áno, hriech nás vedie do otroctva. A čo je hriech? Povedal by som – všetko zlé a priečiace sa láske. Hriešnym životom človek uráža Boha a škodí ľuďom, hlavne však sebe.


Zákon lásky drží pohromade vesmír, celý svet. Je dôležitejší ako všetky fyzikálne zákony dohromady. Ani odpustenie by nebolo možné bez lásky.

Žijeme podľa toho? Záleží nám na tom? Láska je zákon, všetko ostatné je len poznámka pod čiarou.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (201).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.