- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

8. januára 2023

Nedeľné slovo (201)

 

Slovo a Zákon

Svet bez Boha je bezútešný. Chladný, neútulný, nepekný. Ľahostajnie, stráca sa, umiera. Napĺňa ho ničota a skaza. Je ako hnisajúca rana.

Všetky pokusy o vybudovanie spoločnosti bez náboženstva, bez viery v Najvyššieho, bez Božieho zákona sa začínajú revolúciou a končia sa fiaskom. Ale medzitým je vždy mnoho násilia, nespravodlivosti a zbytočného utrpenia.


Boh je garantom ľudskej dôstojnosti. Dáva nám Slovo a Zákon, dáva normy, bez ktorých je život blúdením. Ľudská spoločnosť sa bez viery mení na útvar, v ktorom vládne nerozum a svojvôľa.

Zdajú sa nám takéto slová pritvrdé? Nuž, pozrime sa na realitu. Neutekajme pred pravdou, aby nás neovládla lož. Tolerancia voči zlu je zlom.

Prosme Všemohúceho o múdrosť a silu – nech nás podrží pri sebe, nech nám nedovolí skočiť do prázdna.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (200).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.