- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

21. júna 2023

Parlamentné voľby. Ako sa rozhodnúť? (1)

 

Stretnutie, rozhovor, porada, diskusia i polemika o tom, čo nás zaujíma a čo je dôležité pre našu spoločnosť. Sympózium: tentoraz na tému „Parlamentné voľby. Ako sa rozhodnúť?“

 

„Slovenský kresťan nemôže dať hlas protinárodným a protikresťanským stranám.“


 

Ján Maršálek

Myslím, že najväčšie problémy (súčasného) sveta nemajú politické riešenie, ale politika je napriek tomu dôležitá, zasahuje do mnohých sfér života – spoločenského i osobného – a nedá sa jej vlastne vyhnúť, preto by sme sa mali o ňu zaujímať.

Prvým rozhodnutím vo veci volieb by teda malo byť: zúčastniť sa! Druhé rozhodnutie by malo spočívať v zodpovednom odovzdaní svojho hlasu – po starostlivom zvážení, nie na poslednú chvíľu.

Konečné volebné rozhodnutie musí urobiť každý sám za seba. Jednoznačne však platí, že slovenský kresťan nemôže dať hlas protinárodným a protikresťanským stranám. Dovolím si byť konkrétny. Podľa mňa neprichádzajú do úvahy tieto strany a hnutia (zoznam nie je úplný): Progresívne Slovensko, Demokrati, Hlas, SaS, Za ľudí, Modrí, ale ani OĽANO a Sme rodina, ktoré sa znemožnili diletantizmom a oportunizmom počas pôsobenia najhoršej vlády v novodobých dejinách Slovenska. Žiaľ, treba povedať, do skupiny nevoliteľných strán sa zaradilo aj Kresťanskodemokratické hnutie, pretože začalo kolaborovať s progresivistickými a globalistickými silami.

Slovom, právom i povinnosťou občana je zúčastniť sa volieb a voliť podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia.

 

Ján Maršálek


::

Súvisiaci článok: Hľadá sa kresťanský politik.


::

Prosíme, nebuďte ľahostajní.
Postavte sa za pravdu, vyjadrite svoj názor – napríklad formou komentára pod článkom.

Ak vás zaujíma, čo pripravujeme, ak chcete získať publikácie z našej edície, prihláste sa
na odber e-mailového mesačníka: podrobnejšie informácie.

2 komentáre:

 1. Anonymný21.6.23

  Myslím si, že kto volí strany, ktoré propagujú protikresťanské postoje vo verejnom živote koná hriešne. Morálka je ešte pred odbornými schopnosťami a ekonomickými programami predstaviteľov a členov politických strán. Vďaka za úvahu a vyjadrenie postoja, s ktorým súhlasím a plne stotožňujem. Ľudovít

  OdpovedaťOdstrániť
 2. B. P.6.7.23

  Zopár nevyžiadaných rád kresťanským evanjelizátorom a politikom

  https://standard.sk/374324/zopar-nevyziadanych-rad-krestanskym-evanjelizatorom-a-politikom

  OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.