- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

17. júla 2023

V zrkadle času

 

ZÁPISNÍK (28/2023)


Francúzsko sa kedysi hrdilo titulom „prvorodená dcéra Cirkvi“. Je to krajina bohatej histórie a veľkých svätcov, krajina Jany z Arku... Dnes umiera.

Vypočujte si rozhovor s profesorom Janom Eichlerom: Francie je na počátku občanské války... 

::

Druhá časť rozhovoru s Janom Eichlerom je venovaná širším spoločensko-politickým súvislostiam aktuálneho diania a možnej budúcnosti nielen Francúzska, ale aj ostatných štátov (západnej) Európy: Francie už nikdy nebude tou zemí, kterou jsme dříve znali.

::

Do tretice z iného súdka – na tému Slovensko v Európskej únii. O genéze nášho členstva v tejto organizácii, ale aj o ďalšom vývoji a súvisiacich peripetiách hovorí historik Martin Lacko: Predvstupové ilúzie a povstupová skutočnosť.

 

Vybral: Ján Maršálek


::

Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (27/2023).


::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.