- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

11. decembra 2023

V digitálnej sieti

 

ZÁPISNÍK (49/2023)

Martin Jan Stránský je český lekár, neurológ, pedagogicky pôsobil na Yalovej univerzite v USA, v súčasnosti je vydavateľom obnoveného časopisu Přítomnost. Ako znalec problematiky dlhodobo upozorňuje na riziká spojené s používaním digitálnej techniky, internetu a takzvaných sociálnych sietí. Ale trojdielny rozhovor s ním, na ktorý chceme upozorniť, osvetľuje aj širšie súvislosti a hlbšie pozadie vážnych problémov dnešného sveta... Vypočujte si: 


Sociální sítě...
(mobilné telefóny u detí predstavujú nebezpečný fenomén – toxickú drogu, ktorá spôsobuje mnoho problémov...).

Učení z papíru má lepší výsledky, než z blikající obrazovky (deti trávia pri mobiloch a počítačoch priveľa času, rodičia zanedbávajú výchovu...).

Proces digitální demence bude pokračovat... (inteligenčný kvocient populácie klesá, ľudská spoločnosť sa dostala do myšlienkovej pasce...).

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúci: ZÁPISNÍK (48/2023).


::

Vážený čitateľ,
ak chcete získať publikácie z našej edície,
ako aj exkluzívne informácie o našom portáli,
prihláste sa na odber e-mailového mesačníka:
PriestorNet – niečo navyše!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.