- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

9. júna 2024

Nedeľné slovo (273)

 

Kto hľadá, nájde

„Hoci náš vonkajší človek chradne, náš vnútorný sa zo dňa na deň obnovuje. Veď naše terajšie ľahké súženie prinesie nám nesmierne veľkú váhu večnej slávy, ak nehľadíme na to, čo je viditeľné, ale na to, čo je neviditeľné; lebo viditeľné je do času, ale neviditeľné je naveky. Veď vieme, že keď sa tento stánok – náš pozemský dom rozpadne, máme od Boha príbytok nie rukou zhotovený, ale večný dom v nebi.“ (2 Kor 4, 16–18; 5, 1)


Úlohou človeka je napriek ťažkostiam a trápeniam, napriek vlastnej slabosti, hriešnosti a nedokonalosti uprednostňovať vždy to krajšie, lepšie a vznešenejšie, a to v každej oblasti života.

Keď sa človek zaoberá čímkoľvek nečistým, zašpiní sa. Preto je lepšie zlu sa vyhnúť, nepustiť ho k sebe, zničiť ho v zárodku.

Kto hľadá, nájde – a nájde to, čo hľadá. Ak človek úprimne hľadá Božie kráľovstvo – večný dom v nebi, nájde ho.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (272).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.