- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

7. júla 2024

Nedeľné slovo (277)

 


Sila a slabosť

„Pán povedal: Stačí ti moja milosť, lebo sila sa dokonale prejavuje v slabosti.“ (2 Kor 12, 9)

Boh je všade. Pôsobí i tam, kde ho ľudia odmietajú, ignorujú či dokonca nenávidia. Niekedy sa prejaví v búrke a vo víchre, ale najčastejšie prichádza v tichu, vo vánku, v pokoji.


Božia milosť prekonáva každú prekážku, pretvára a buduje, povzbudzuje a posilňuje. Nejde však proti slobodnej vôli človeka.

Keď si človek uvedomí a prizná vlastnú slabosť a hriešnosť, stáva sa pripraveným na prijatie milosti. Vnútorný človek začne víťaziť nad vonkajším, duch nad telom a pokoj nad nepokojom.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (276).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.