- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

30. júna 2024

Nedeľné slovo (276)

 

Patríme Bohu

„Boh stvoril človeka pre neporušiteľnosť; utvoril ho ako obraz svojej podstaty. Smrť prišla na svet zo závisti diabla: preto ju okúsia všetci, čo mu patria.“ (Múd 2, 23–24)

Na počiatku bol Boh a všetko bolo v ňom. Mimo neho nebolo nič. Z neho vzišlo všetko, čo vidíme i nevidíme. Stvoril svet aj prírodné zákony a má nad nimi moc. Môže teda vykonať aj to, čo sa nám javí ako nemožné.

My nevieme robiť zázraky, ale Boh je všemohúci, nekonečne nás presahuje. To neznamená, že sme bezvýznamní. Sme skrátka jeho, patríme mu a je múdre túto skutočnosť prijať a uznať.

Boh bol na počiatku a bude aj na konci. On určil mieru nášho života, dal nám však zároveň slobodu s veľkým dosahom. Pole, ktoré máme k dispozícii, je väčšie ako naše možnosti. Nežijeme vo väzení, pokiaľ sa sami nedáme sputnať hriechom.

 

Ján Maršálek


::

Predchádzajúce: Nedeľné slovo (275).

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.