- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

9. septembra 2010

Citát týždňa (36/2010) – Ján Filc

Podľa mňa Desatoro nie je iba princípom náboženského správania sa či náboženskej výchovy, ale je princípom existencie života, slušnosti, morálky, existencie civilizovaného spôsobu bytia, a to, žiaľ, akoby veľa ľuďom unikalo, čo ma veľmi mrzí.

Ján Filc (Katolícke noviny č. 36/2010)

2 komentáre:

  1. Obrátil by som to - z princípu existencie života, slušnosti a morálky vychádza náboženstvo a jeho Desatoro...

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Nuž, ja by som to radšej neobracal...
    Keby sa ľudstvo dokázalo zhodnúť na tom, že ide o zjavené pravdy, že Desatoro je niečo nemenné, trvalé a vzácne, našlo by tak potrebnú istotu, resp. základňu, na ktorej sa dá budovať.

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.