- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

26. októbra 2010

Myšlienky z rozhovorov (1)

Pevnou súčasťou obsahovej zložky PriestorNetu je rubrika Rozhovory, kde uverejňujem exkluzívne rozhovory (dve otázky, dve odpovede) so zaujímavými ľuďmi, najmä z oblasti umenia a literatúry. Domnievam sa, že by nebolo dobré nechať tieto príspevky takpovediac zapadnúť prachom, preto som sa rozhodol pripomenúť ich (na pokračovanie) prostredníctvom krátkych citátov:

- Je mi smutno, ak umenie vzniká ako samoúčelný exhibicionizmus ľudského ega. Človek je predsa tiež pozvaný byť chrámom, vstúpiť do tej záhrady Ducha. Ak jeho práca nie je hľadaním zmyslu, potom sa mu v prstoch všetko mení v prach (Teodor Križka).

- Písané slovo znamená pre mňa veľa. Prihováram sa ním k Bohu, svojim blízkym, ale aj ľuďom neznámym, s ktorými sa poznám iba prostredníctvom básničiek, poviedok či prekladov, ktoré vo mne dozrievajú, klíčia a len časť z nich sa dostane na papier. Básne najradšej prežívam a na zapisovanie mi niekedy nezostáva čas (Peter Kubica).

- Keď sa niekto upíše poézii, tak je to láska na celý život. Nie, neľutujem, práve naopak - som vďačný za každú chvíľu, ktorú som s ňou prežil. Čím som starší, tým ma viac priťahuje a myslím si, že až teraz si naplno vychutnávam jej sťavnaté plody, až teraz jej (možno) začínam rozumieť (Robert Hakala).

3 komentáre:

  1. Ak niekto povie, že písaným slovom sa prihovára Bohu, je to ako by povedal, že mu písanie robí radosť...

    OdpovedaťOdstrániť
  2. Doplnok reakcie: Platí to aj opačne?

    OdpovedaťOdstrániť
  3. Nemôžem vravieť za autora daného výroku, no z môjho pohľadu to platí - aj opačne. Rozhovory na diaľku (v mysli) sú prejavom istého (pozitívneho) vzťahu...

    OdpovedaťOdstrániť

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.