- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

28. októbra 2010

Citát týždňa (43/2010) – Ján Čomaj

K hrabivosti patrí aj ošklivý jav, či dokonca už zvyk: pôsobenie jedného človeka v niekoľkých funkciách. Pravdaže nie dobrovoľných, nie v Červenom kríži, hasičskom zbore alebo v spevokole, ale v kreslách čo najlepšie platených... Choré, nelogické a v úplnej väčšine proti zmyslu veci. V dnešnom dynamickom svete, v ktorom sa navyše všetko špecializuje, nemôžu jestvovať ezermešteri a nijaký človek zodpovedne nezvládne dve či dokonca tri i štyri zamestnania na plný úväzok.
Ján Čomaj (Slovenské pohľady č. 10/2010)

Môj komentár: Ako autor píše v článku ďalej, v takýchto prípadoch nejde ani tak o trúfalosť či nezodpovednosť, ale o nenažranosť. Sú to tvrdé slová, no niekedy ich treba. Ako sa vraví - na hrubé vrece hrubá záplata.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.