- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

4. novembra 2010

Citát týždňa (44/2010) – Blažej Belák

Podľa slovenskej ľudovej rozprávky náš Kubo spadol z obrovskej výšky na zem a zaryl sa po pás do ornice. Čo teraz? Nerozmýšľal veľa, rozbehol sa domov po motyku a vykopal sa zo zeme. (...) Prečo to náš Kubo zvládol tak hravo? Prečo sa nepoložil? Pretože nemal na výber, túžil sám seba presiahnuť.
Blažej Belák (Kultúra č. 17/2010)

Môj komentár: V dvojtýždenníku Kultúra vychádzajú na pokračovanie brilantné, ostrovtipné Glosy o slovenčine z pera Blažeja Beláka. Nepíše sa v nich len o jazyku, ale aj o nás - jeho používateľoch. Vrelo odporúčam!

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.