- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

18. novembra 2010

Citát týždňa (46/2010) – Ján Čarnogurský

Záujmy krajiny majú byť prvoradé, a nie nejaké subjektivistické, možno osobné záujmy, pocity jednotlivých politikov. Strany takzvanej pravice a takzvanej ľavice mali predkladať voličovi odlišné koncepcie budúcej politiky, aby si volič mal z čoho vybrať, ale nemali to stavať tak, že za žiadnu cenu nebudú spolu vládnuť.
Ján Čarnogurský (Hospodárske noviny, 15. novembra 2010)

Môj komentár: Múdre slová... Ale kto bude obhajovať záujmy krajiny, keď je národ ľahostajný, omámený konzumným spôsobom života?! Nie je reálne očakávať, že v morálne rozvrátenej spoločnosti budú politici čestní. Pravda, to nie je výčitka voči autorovi citovaných slov - z jeho vyjadrení je zrejmé, že si veľmi dobre uvedomuje hlboké korene súčasnej celospoločenskej krízy.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.