- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

16. novembra 2010

Prečo vzniká a zaniká čoraz viac blogov?

(Hosťovský priestor)

Ako prvé treba povedať, že tento trend je prirodzený. Rastie nielen počet užívateľov pripojených k internetu, ale aj informovanosť o možnostiach blogovania a potreba vymieňať si čo najviac informácií so svetom.
Je teda prirodzené, že vzniká aj viac slovenských blogov a stále viac ich aj bude vznikať. Ľudia sa radi delia o poznatky s inými a blog je na to ideálne miesto.
Ako píše Dale Carnegie vo svojej knihe Ako si získavať priateľov a pôsobiť na ľudí, ľudia túžia po uznaní. Určite mi dáte za pravdu, že ani peniaze za článok nedokážu potešiť tak ako pozitívne hodnotenie v komentári. Všetci máme ego a radi ho rozmaznávame. A blog poskytuje priestor na takéto lichôtky.
Samozrejme, ľudia blogujú aj kvôli kontaktom, peniazom, zábave, vedomostiam a podobne. Zamerajme sa však hlavne na to, prečo väčšina blogov skončí do jedného mesiaca od založenia a veľká časť zvyšných do troch mesiacov.
Nie je to totiž až také ľahké... Po počiatočnom ošiali bloger „vytriezvie“ a zistí, že jeho blog nebude tak rýchlo ten najnavštevovanejší a najznámejší ako Problogger. Dôjde tak k strate motivácie a ak bloger nemá iné silné lákadlo, skončí.
Človek sa občas rozhodne, že si založí blog o niečom, čo je populárne a ľudia to vyhľadávajú. Načo je vám však taký blog, pre ktorý neviete napísať ani jeden poriadny článok? Ak vám téma nie je blízka, nevydržíte blogovať ani dva týždne. Mať svoj vlastný blog je úžasné, ale zaberá to aj nejaký čas. Ak si neviete nájsť ani hodinku času týždenne na svoju stránku a ste radšej na Facebooku, blogovanie vás prestane baviť. Nie každý má odhodlanie vzdať sa pôžitkov a tvrdo pracovať na svojej stránke. Niekedy je najťažšie iba začať...
Smutnou vlastnosťou mnohých ľudí je, že chcú mať všetko hneď – zadarmo, bez práce a okamžite. To však tak ľahko nejde a asi nie je veľa ľudí, ktorým sa také niečo podarí. Práve teraz som si spomenul na vtipný obrázok, ktorý presne vystihuje spôsob, ako sa stať známym blogerom. Sú len dve cesty. Buď ste slávny a založíte si blog, alebo si založíte blog a stanete sa slávnym. Druhá cesta je reálnejšia, ale trvá roky.
Možno máte teraz pocit, že vytvoriť úspešný blog je náročné. Vôbec to však nie je pravda. Blogovaniu nemusíte venovať niekoľko dní v týždni. Stačí, ak sa o blog budete pravidelne starať a mať chuť učiť sa nové veci, zlepšovať sa. Po určitej dobe sa dostaví odmena. Nezabúdajte však, že tá určitá doba sa ráta skôr na roky či mesiace, nie na týždne.

Autor článku Ján Baláž na svojom netradičnom blogu Akopisat.sk ponúka rôzne informácie týkajúce sa písania (oficiálne a neoficiálne písomnosti, reklama, slohy). Môžete si u neho dať napísať prejav, alebo si len prečítajte na jeho blogu nové články.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.