- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

16. júna 2011

Anketa: Človek a internet

Letná anketa PriestorNetu na tému Človek a internet

Internet sa stal v priebehu niekoľkých rokov významným spoločenským fenoménom. Ovplyvňuje náš život - spôsob práce a myslenia, využívanie času i medziľudské vzťahy... Uvažovanie o spoločnosti by dnes bez tejto témy nebolo úplné. Oslovil som preto spolupracovníkov a priaznivcov PriestorNetu a požiadal som ich o odpoveď na nasledujúcu otázku:
Aký je váš vzťah k internetu a v čom vidíte klady a zápory jeho rozšírenia? Využívate ho pravidelne? Máte svoje obľúbené internetové stránky?

Pravdaže, do ankety sa môže zapojiť každý čitateľ tejto stránky, a to formou komentára k článku alebo neanonymne zaslaním odpovede na adresu redakcia(zavináč)priestornet.com - za váš príspevok do diskusie vopred ďakujem.
- - -
Sériu odpovedí na anketovú otázku otváram už dnes publikovaním stručnej reakcie filozofa a publicistu Vlada Gregora:
Určite má internet viac kladov ako záporov, veľmi pomáha pri slobodnom šírení informácií. Každá technická novinka je zneužiteľná. Bez noža si nevieme život predstaviť, ale stáva sa občas aj vražedným nástrojom...

Prečítajte si od Vlada Gregora viac - v rubrike Ľudia a spoločnosť.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.