- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

27. októbra 2011

Zrkadlo týždňa - 43/2011

Menej je niekedy viac

Žijeme v priemere dlhšie ako naši predkovia. Máme rýchlejšie dopravné prostriedky a rozvinutú techniku, ktorá nám umožňuje komunikovať na diaľku. Ľudia minulých dôb museli v porovnaní s nami dlhšie a ťažšie pracovať, aby si zabezpečili živobytie. My, ľudia 21. storočia, máme teda ľahší a pohodlnejší život, máme viac informácií a domnievame sa, že aj viac múdrosti... A predsa sme nespokojní a nepokojní, stále viac sa náhlime a stresujeme. Na nič (?) akosi nemáme čas. Nevieme, čo skôr... Ako je to možné? Čo sa skrýva za týmto paradoxom?
::
"Na dnešnú mladú generáciu každý deň útočí smršť obrazu a zvuku cez televízne obrazovky, internet, mp3 prehrávače atď. Tragédiou je, že mladí neberú tento frontálny útok ako útok, ale ako prínos. Postmoderný človek nemá čas na to, aby sa stíšil a zamyslel hlbšie nad vlastným životom, lebo má neustále na ušiach slúchadlá a pred očami má spleť obrazov."
Jozef Šuppa (v článku Postmoderna, médiá a človek; In: Viera a život č. 5/2011)

Páter Jozef Šuppa je členom Spoločnosti Ježišovej a šéfredaktorom časopisu Posol.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.