- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

29. decembra 2011

Príbeh (takmer) vianočný

Zrkadlo týždňa - 51-52/2011

Čas predvianočný a čas vianočný. Čas prípravy a očakávania, čas príchodu a nádeje. Najkrajšie sviatky v roku, napĺňajúce svetlom dlhé zimné večery...
Pre Vianocami 2009 (na prahu adventu) som začal písať príbeh PriestorNetu. Chcel som vytvoriť v internetovom mori ostrovček pozitívnej odchýlky. Veru, ťažká úloha - nad sily jednotlivca.

Našli sa však ľudia ochotní pomôcť, a tak tento skromný blog - internetový občasník - naďalej pretrváva v záplave zovšadiaľ sa valiacej krikľavosti, vulgárnosti, povrchnosti, ale aj nezáujmu o veci hlbšie, duchovné, nútiace zamyslieť sa.
Charakteristickým znakom dneška je rozdelenie. Všetko je podivne špecializované, sploštené, naaranžované - ako vo výklade obchodného domu. Takéto rozdelenie nevedie k poriadku, ako by sa mohlo zdať, ale k chaosu a osamoteniu, k pocitu prázdnoty a bezcieľnosti.
Nie, netvrdím, že všetko je dnes zlé. Vo svete (aj na internete) možno nájsť veľa dobrého... Hľadajme teda pravé hodnoty, počas Vianoc i v novom roku 2012.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.