- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

16. februára 2012

Všetko potrebuje pravidlá

Pravdu potrebujeme, aj keď niekedy bolí. Radi by sme napríklad počuli pravdu o príčinách súčasnej spoločenskej krízy. Z hľadiska bežného občana prišla ako blesk z jasného neba – nečakane, prekvapujúco, v rozpore s prevažujúcim mediálnym výkladom skutočného stavu. Znamená to, že niekto niečo zatajoval, niekto sa nás snažil a snaží obalamutiť rečičkami o neustálom pokroku...

Visíme nad priepasťou. Bez Boha je človek iba zrnkom vesmírneho prachu. To len v diabolských predstavách sa odvrhnutím Boha staneme bohmi. Všetko potrebuje pravidlá.  Ak ich niet, systém sa rúca, dochádza k rozpadu, svojvôli, nešťastiu.
Aj sloboda má pravidlá. Čím viac priestoru a možností, tým viac zodpovednosti, ktorú nie vždy dokážeme prijať. Ale zodpovednosti sa nezbavíme jej odmietnutím. Sloboda a zodpovednosť sú ako spojené nádoby.

Úryvok zo zbierky úvah Stopy v priestore.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.