- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

1. apríla 2012

Redakčný vestník - apríl 2012

PriestorNet definujem ako internetový priestor závislý od etiky. Nedávno v ňom pribudla podstránka Modlitby, ktorá obsahuje aj modlitbu používateľa internetu. Možno by sme práve ňou (alebo podobnou) mali zakaždým začínať svoje putovanie po tejto celosvetovej sieti, pôsobiacej vo viacerých ohľadoch ako bludisko či trasovisko.
Áno, čím väčší vynález, tým väčšie riziko zneužitia. V tej súvislosti dávam do pozornosti minuloročnú anketu PriestorNetu zameranú na otázku internetizácie spoločnosti. Vzhľadom na to, že uvedená problematika je stále aktuálna, anketu nepovažujem za uzavretú a aj v budúcnosti rád uverejním odpovede na jej otázky:
Aký je váš vzťah k internetu a v čom vidíte klady a zápory jeho rozšírenia? Využívate ho pravidelne? Máte svoje obľúbené internetové stránky?
Ak vás zaujímajú odpovede doterajších respondentov, nájdete ich v rubrike Ľudia a internet.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.