- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Odporúčaný článok: Človek ako boh (peklo na zemi) - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

22. mája 2012

Slováci na Dolnej zemi

V rubrike Prieskumník upozorňujem na zaujímavé internetové projekty, stránky, blogy, príspevky...


O Slovákoch v Maďarsku
Nezávislý slovenský portál v Maďarsku Oslovma.hu prináša rozmanité príspevky zo slovenského, resp. slovensko-maďarského sveta. Má široký tematický záber, od politiky cez históriu až po literatúru a kultúru. Zakladateľom, prevádzkovateľom a redaktorom portálu je slovenský básnik a významný predstaviteľ našej menšiny v Maďarsku Imrich Fuhl.

O Slovákoch v Srbsku
So životom slovenskej menšiny v srbskej Vojvodine sa môžete oboznámiť prostredníctvom stránky Kulpin.net. Nájdete na nej mozaiku zaujímavostí, literárne okienko, aktuality, fotogalériu aj niečo z histórie.

O Slovákoch v Rumunsku
Internetová stránka Slovacivrumunsku.sk je tvorená na Slovensku (prevádzkuje ju občianske združenie Public Activities - Združenie občianskych aktivít), prináša však zasvätené informácie o Slovákoch žijúcich na území Rumunska, a to v širších súvislostiach.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Pravidlá diskusie v PriestorNete

1. Komentovať jednotlivé príspevky môže každý záujemca, a to pod svojím menom, značkou alebo anonymne.
2. Komentáre nesmú obsahovať vulgarizmy ani urážlivé a nemravné vyjadrenia, nesmie sa v nich propagovať násilie; zakázané sú aj ostatné neetické prejavy, napríklad nepodložené obvinenia. Komentár by mal byť zameraný na predmet príspevku a nie na osobu autora či redaktora.
3. Komentáre nesúladné s predchádzajúcim ustanovením, rovnako tak bezobsažné komentáre, nebudú publikované.
4. Diskusia je moderovaná – znamená to, že zverejnenie komentára nie je okamžité, ale závisí aj od časových možností redaktora. Redaktor má právo odmietnuť, čiže nepublikovať komentár aj bez udania dôvodu.
5. Odoslaním komentára jeho autor vyjadruje súhlas s týmito pravidlami.